مصوبات جلسه کمیسیون داوران کشتی کشور روز 12 خردادماه سال 97

تاريخ درج خبر : پنج شنبه 17 خرداد 1397
-- آمار بازديد : 62
به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مصوبات جلسه کمیسیون داوران کشتی کشور که روز 12 خردادماه برگزار شد، به شرح زیر است:
 
1-  مقرر گردید چیدمان داوران بین المللی در مسابقات کشتی "لیگ دسته یک آزاد و فرنگی"کشور برمبنای منطقه بندی (شمال غرب ، شمال شرق ، جنوب غرب ، جنوب شرق، و مرکزی) انجام گردد و تقسیم بندی مناطق و استان ها به تایید نهایی فدراسیون برسد. در ضمن این مصوبه شامل "لیگ کشتی کلاسیک بانوان" نخواهد بود.
2- مقرر گردید بانوانی که همزمان دارای دفترچه مربیگری و داوری هستند، در سطح استان مجاز به فعالیت در دو بخش داوری و مربیگری باشند، اما در سطح کشور صرفا در یک بخش (مربیگری یا داوری) می توانند بنا به اعلام رسمی هیات کشتی استان های ذیربط به فدراسیون کشتی فعالیت داشته باشند. این مصوبه تا  پایان سال 1397 معتبر بوده و متعاقبا با توجه به وضع موجود در سال 98، در این مورد تصمیم گیری مجدد خواهد شد.
3- مقرر گردید آزمون ارتقاء درجه داوران ممتاز ملی به ممتاز ویژه در سال 97،  برای استان هایی که کمبود داور بین المللی را طبق آمار کشتی گیران بیمه شده دارند،  در اواخر شهریور ماه سال جاری برگزار گردد. ضمنا شاخص ها و مفاد آزمون های مذکور تا تاریخ  25/3/97 از طریق کمیسیون داوران و انستیتو کشتی ارائه و پس از تایید از سوی مدیریت فدراسیون، بر روی سایت فدراسیون کشتی اعلام خواهد شد.
4-  با توجه به قبولی  یک داور درجه یک بین المللی در آزمون تایپ 4 که از طریق کمیسیون داوران و انستیتو کشتی برگزار شد، مقرر گردیدمشارالیه به مسابقات آسیایی جوانان در هندوستان،  که دارای کلاس تایپ 4 میباشد با هزینه شخصی اعزام گردد. همچنین مقرر گردید تعداد داوران اعزامی درجه یک بین المللی و درجه یک ویژه بین المللی به مسابقات جهانی نوجوانان و جوانان آزاد و فرنگی، با توجه به شرایط موجود ، از سوی فدراسیون به کمیسیون داوران اعلام شود تا بر اساس نظام نامه، نفرات واجد شرایط مشخص گردد.
5-  مقرر گردید در خصوص  داوران رشته گراپلینگ (بانوان - آقایان)، با توجه به اینکه ادامه فعالیت این داوران با فدراسیون رزمی می باشد، در صورت تمایل داوران مذکور به ادامه فعالیت در فدراسیون کشتی، نامبردگان  می توانند در بخش بانوان و آقایان، از طریق شرکت در کلاس های استاژ ملی، در  هر یک از رشته های  کشتی،  فعالیت خود را ادامه دهند. ضمنا برای حضور داوران گراپلینگ در بخش بانوان و آقایان، شرایط سقف سنی در این مرحله لحاظ نمی شود.
6- مقرر گردید پیرو مباحث مربوطه  در آخرین سمینار روسای هیات کشتی استانهای کشور، داوران ملی کشتی آزاد و فرنگی که در طی سال های 95 و 96 در کلاس کنترل درجه شرکت ننموده و طبق مصوبه کمیسیون داوران،  از لیست داوران فعال در سال 97 حذف شده اند، می توانند  با یک درجه تنزل، جهت کنترل درجه در کلاس باز آموزی که متعاقبا از سوی انستیتو بین المللی کشتی اعلام خواهد شد، شرکت نمایند. این حضور صرفا  به منزله کنترل درجه در سال 96 خواهد بود.
7- مقرر گردید با توجه به مصوبات قبلی کمیسیون داوران، متقاضیان شرکت در کلاس استاژ داوری  ملی کشتی آزاد و فرنگی،
می توانند با حداقل حکم قهرمانی اول تا سوم شهرستان نیز در کلاس مذکور شرکت نمایند.
8-  با توجه به عدم برگزاری کلاس های ارتقاء درجه یک ملی به ممتاز ملی طی دو سال گذشته، مقرر گردید در سال 1397، کلاس ارتقاء درجه یک به ممتاز ملی در استان های متقاضی برگزار گردد.
9-  چنانچه هر یک از هیأت های کشتی استان ها به هر دلیلی،  قصد اعلام غیر فعال بودن هر یک از داوران ملی یا بین المللی آن استان را داشته باشند، موظف هستند مستندات مربوطه را (رای کمیته انضباطی و سایر دلایل مربوطه ) جهت تصمیم گیری نهایی به فدراسیون کشتی اعلام نمایند.
10-  مقرر گردید هیات های کشتی استان ها، تاریخ برگزاری انتخابات کمیسیون داوران استان مربوطه را جهت معرفی اعضای اصلی و علی البدل، و همچنین رئیس کمیسیون داوران استان، در اسرع وقت به فدراسیون کشتی اعلام نمایند.
 
 
 
 
Copyright © 2012 koshti ardebil. All right reserved     طراحي و اجراي سايت : عادل تربالي