ورزش - مربی - نونهالان ( قسمت پنجم )

تاريخ درج مطلب : چهارشنبه 30 تیر 1395
-- آمار بازديد : 502

آن دسته از فعالیتهایی که نونهالان را برای پذیرش تغییر در محیط های گوناگون آماده می نماید ،  آمادگی جسمانی در نونهالان می نامند که با رعایت اصول آماده سازی به حفظ تعادل روحی و شادابی در خود خواهند کوشید .

مربیان محترم در این رده سنی می دانند که رشد جسمانی نونهالان نسبت به قبل کندتر ، فعالیتهایشان دقیقتر وقدرت بدنی آنها نیز به واسطه رشد عصبی و عضلانی بیشتر است و بسیار علاقه مند هستند تا فعالیتهایشان را به خوبی انجام دهند.

 

 

نونهالان دراین دوره علت به وجود آمدن یک رخ داد را بهتر از قبل درک نموده و منطق در انجام فنون و فعالیتهای جسمانی را میشناسند . و به همین دلیل است که می توانند مجموعه فعالیتهایشان را به طور آگاهانه پیشبینی و به خوبی تکرار نمایند .

به منظور هماهنگی و بهینه سازی در رشد همه جانبه نونهالان و نیز به جهت مقابله با تداخل روشهای تربیتی آنها در محیط منزل و باشگاه مربیان و والدین نقشی انکار ناپذیر خواهند داشت .

همانگونه که می دانید نونهالان با هویت های مشترک در گروه های متفاوت با هم دوست شده و خصوصیات رفتاری یکدیگر را تقویت می نمایند . نونهالانی که از هویتی موفق بهره می برند علاوه بر اینکه دیگران را دوست می دارند ، دیگران نیز آنها را دوست خواهند داشت که این امر باعث افزایش اعتماد به نفس در آنها خواهد گشت .

شناخت ماهیت درونی یک نونهال یک نیاز روانی است که در ارتباط با دیگران توسعه می یابد لذا در این راستا می بایست آموزش در مسیری  طراحی گردد که به  پذیرفتن مسئولیت و واقعیت منتج شده و تجزیه و تحلیل درست یا غلط بودن رفتار ها مورد ارزیابی نونهالان قرارگیرد .

 

ورزش - مربی - نونهالان ( قسمت پنجم ) : فرشاد ورجاوند - روانشناسی عمومی

Copyright © 2012 koshti ardebil. All right reserved     طراحي و اجراي سايت : عادل تربالي